Vyfiltrujte si články z období

STVR | Nová frakce v Evropském parlamentu

Do politické skupiny v Evropském parlamentu Patrioti pro Evropu se přidali europoslanci ze 14ti pravicovo-orientovaných stran. Z Česka je to hnutí ANO a dva europoslanci ze strany Přísahy a motoristé. Patrioti se můžou stát třetí nejsilnější politickou skupinou v Evropském parlamentu. Komentoval zástupce ředitele Institutu EUROPEUM Viktor Daněk.

Zjistit více

ČT24 | Rozdělování výborů v Evropském parlamentu

Europarlamentní frakce dosáhly předběžné dohody o rozdělení výborů v novém Evropském parlamentu. Nejsilnější lidovecká frakce by si jich chtěla nárokovat 7, například pro pro zahraniční věci, průmysl nebo zemědělství. Poslechněte si komentář Viktora Daňka, zástupce ředitele Institutu EUROPEUM.

Zjistit více

ČT24 | Vznikající frakce Patrioti pro Evropu posiluje

Novou frakci v Evropském parlamentu s názvem Patrioti pro Evropu čeká ustavující schůze. Potřebují 23 europoslanců z nejméně sedmi členských států EU. Zatím to vypadá, že tento požadavek splní. Poslechněte si komentář Viktora Daňka, zástupce ředitele Institutu EUROPEUM.

Zjistit více

ČT24 | Patrioti pro Evropu v EU

Nová frakce v Evropském parlamentu Patrioti pro Evropu, jehož součástí je i české opoziční hnutí ANO, slouží podle premiéra Petra Fialy zájmům Ruska a ohrožuje bezpečnost Evropy. K této nové frakci se vyjádřil pro ČT24 také Vít Havelka, seniorní výzkumný pracovník Institutu EUROPEUM.

Zjistit více

TN.cz | Volební překvapení ve Francii

V posledních dnech se ve Francii konaly předčasné parlamentní volby, které ale nemají jasného vítěze, který by měl většinu. Jak se situace ve Francii může dále vyvíjet popsal seniorní výzkumný pracovník Institutu EUROPEUM Vít Havelka.

Zjistit více

Novinky.cz | Poslanci Le Penové vliv ANO ve frakci oslabí

K nově vytvořené frakci Patrioti pro Evropu se přidají poslanci politické strany Marine Le Pen. Stanou se tak nejpočetnější skupinou této frakce a tím dosáhnou na lepší pozice než europoslanci hnutí ANO. Očekává se také připojení italské Ligy vicepremiéra Mattea Salviniho. Pro novinky.cz komentuje Martin Vokálek, výkonný ředitel Institutu EUROPEUM.

Zjistit více

CNN Prima News | Francie zvolila nový parlament

Francouzské volby překvapivě vyhrála sjednocená levice. Partnerem na sestavení vlády ji může být středová aliance prezidenta Emmanuela Macrona. Na evropské úrovni Marine Le Pen se přidá k nové frakci v Evropském parlamentu Patrioti pro Evropu, na jejímž založení se podílel i Andrej Babiš. Poslechněte si komentář Viktora Daňka, zástupce ředitele Institutu EUROPEUM pro CNN Prima News.

Zjistit více

CNN Prima News | Volby ve Francii a nová frakce v Evropském parlamentu

Předčasné parlamentní volby ve Francii překvapivě vyhrála sjednocená levice a porazila tak krajně pravicovou stranu Marine Le Pen. Ta by se na evropské úrovni měla připojit k nově vytvořené frakci Patrioti pro Evropu v Evropském parlamentu. Pro CNN Prima News komentoval Martin Vokálek, výkonný ředitel Institutu EUROPEUM.

Zjistit více

e15 | Ve Francii startuje rozhodující kolo voleb. Dvojvládí Macrona a Bardelly by zemi oslabilo v EU

O vítězství usilují nacionalistické Národní sdružení Marine Le Pen a Jordana Bardelly a sdružení levicových stran. Naopak strana prezidenta Emmanuela Macrona doufá v lepší výsledky než v prvním kole. Pro e15 komentovala výzkumná pracovnice Institutu EUROPEUM Zuzana Krulichová.

Zjistit více

TA3 | Otázky okolo maďarského předsednictví

Make Europe Great Again je sloganem maďarského předsednictví v Radě EU. Maďarsko si vytvořilo sedm priorit včetně boje s nelegální migrací, či posilnění evropské obrany. Následující půlrok ale vzbuzuje mnoho otázek o tom jakým směrem se bude Unie pod taktovkou Budapešti ubírat a co to bude znamenat pro Ukrajinu. Situaci pro slovenskou televizi TA3 přibližuje Žiga Faktor, zástupce ředitele a vedoucí bruselské kanceláře Institutu EUROPEUM.

Zjistit víceInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org