Institut pro evropskou politiku EUROPEUM společně s Friedrich-Ebert-Stiftung nabízí středním školám workshopy o klimatické změně.
Dopady postupující klimatické změny se již netýkají pouze vzdálených oblastí na druhém konci světa. Vidíme a pociťujeme je již i v České republice. Lidé na venkově stejně jako ti ve městech cítí stále více dopady klimatických změn na vlastní kůži, od dlouhých vln veder po extrémní sucha. Proč ke klimatickým změnám dochází a proč si tyto změny některé státy připouštějí více než jiné? Proč si starší generace často neuvědomuje závažnost situace nebo jí záměrně zlehčuje? Co dělají naši politici k ochraně klimatu a zlepšení vyhlídek mladé generace? Jak se v ochraně klimatu angažuje Evropská unie? A co mužeme pro životní prostředí a naši lepší budoucnost udělat sami? Na tyto a další otázky se budeme snažit nalézt odpovědi během interaktivního workshopu.
Forma: Osobně i online přes Zoom
Doba trvání workshopu: 2 vyučovací hodiny
Místo konání (Praha/regiony): Praha i regiony (dle domluvy)
Cílová skupina: Střední školy
Kdy můžete o realizaci workshopu požádat: Do 30. září 2022
Pořádající instituce/osobnost: Institut pro evropskou politiku EUROPEUM a Friedrich-Ebert-Stiftung, zastoupení v České republice
Kontaktní osoba: Inka Koutná (ikoutna@europeum.org)
Bližší informace o workshopu: Workshop je sestaven interaktivní formou, kterou informuje účastníky o dopadech klimatické změny a úloze politiky v boji proti těmto dopadům. Je zaměřený tak, aby účastníci pochopili roli politiky a veřejnosti v boji proti klimatické změně, nutnost reforem a zapojení jednotlivých zájmových skupin.
Obsah a metodika byly vytvořeny Klárou Berg a Kateřinou Davidovou, výzkumnou pracovnicí Institutu EUROPEUM.
Expertíza: Energetická a klimatická politika EU, ochrana životního prostředí