Prague Climate Academy

Klimatický tým Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM představí v roce 2023 sérii workshopů zaměřených na komunikaci tématu zelené transformace české veřejnosti. Prague Climate Academy bude v tomto ohledu sestávat ze školení a akcí pro novináře a podobné klíčové hlasatele veřejného diskurzu o klimatu, které zajistí vyšší kvalitu zpravodajství a veřejného diskurzu o klimatických změnách a politikách.

Prague Climate Academy bude využívat znalostí odborníků z různých oblastí, včetně psychologie, sociologie a zelené transformace, ve snaze přinést tolik potřebný multidimenzionální přístup k problematice změny klimatu. Specifický důraz bude kladen na témata, která jsou v České republice obzvláště problematicky komunikovatelná, jako je přechod na e-mobilitu, spravedlivý přechod nebo obnovitelné zdroje energie a energetická bezpečnost.   

První workshop na téma: Jak efektivně komunikovat o e-mobilitě v České republice se ve spolupráci s britským velvyslanectvím v Praze uskutečnil 22. února 2023 .

Doporučení z workshopu najdete pod tlačítkem PDF

 

#klima #akademie #prague climate academy

Tatiana Mindeková
Projektová manažerka
Rebeka Hengalová
Výzkumná pracovnice
Kateřina Davidová
Seniorní výzkumná pracovnice

Expertíza: Energetická a klimatická politika EU, ochrana životního prostředíInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org