Rádio Slovensko: Lídri EÚ sa dohodli na fonde obnovy

Ředitel Institutu EUROPEUM Vladimír Bartovic komentoval v úterním (21. července) vysílání Rádia Slovensko téma fondu obnovy, na jehož podobě a dělení se po mimořádném zasedání Evropské rady dohodli lídři členských zemí Evropské unie.

Podľa analytika inštitútu Europeum Vladimír Bartovica nie je medzi krajinami žiaden porazený ani víťaz. Napriek tomu sa niektorým štátom darilo o čosi viac.

"Niektoré členské krajiny si presadili mimoriadne čerešničky na torte. Napr. Česká republika si presadila, že dostane 1,5 miliardy eur naviac do kohézneho fondu a mnoho, mnoho ďalších takýchto drobných vecí tam vidíme, ktoré na prvý pohľad nie sú spravodlivé, napriek tomuto to, že sa podarilo dosiahnuť dohodu, tak to je možno považovať za obrovský úspech."

Celou reportáž si můžete poslechnout ZDE. Komentář začíná ve 2. minutě vysílání. 

#mimořádné zasedání Evropské rady #fond obnovy #finanční pomoc

Expertiza: Institucionální problémy EU, Ekonomicke a Měnové Unie, Euro a Evropský rozpočet, Brexit, zahraniční politika EU, rozšíření EU na Západní Balkán, Slovenská zahraniční a domácí politika a ekonomické problematikyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org