Týdeník Euro: V Itálii míří k moci ultrapravice a populisté

Kvůli předčasnému pádu Draghiho vlády se Italové vydají v neděli 25. září k volebním urnám. Hraje se mimo jiné o to, jak se Řím postaví k 200 miliardám eur covidové pomoci. K současné situaci se vyjádřil i náš výzkumný spolupracovník Alexandr Lagazzi.

Podle odhadů z minulého roku žilo pod hranicí absolutní chudoby až sedm procent italských rodin. „Aktuální energetická krize a dozvuky covidové pandemie jsou stále silná témata, která nadále rozdělují italskou společnost. Rozdílné a často protichůdné názory na řešení ekonomických reforem, vyostření postoje vůči Rusku po agresi na Ukrajině nebo podpora italské ekonomiky Bruselem jsou předmětem volebních sloganů a základními body stranických programů. Navíc tím, že v uplynulých čtyřech letech byla italská politika protkaná obraty a od svého jmenování současný parlament podporoval tři radikálně odlišné koaliční vlády – to vše, aniž by Italové šli k volbám –, se Italové o to víc rozdělili do více politických táborů,” říká Lagazzi.

Celý článek najdete zde.  

#Itálie #vláda #předčasné volby

Alexandr Lagazzi
Výzkumný spolupracovník

Expertíza: Diplomacie, zahraniční politika EU, Itálie, Čína, mezinárodní bezpečnost, terorismus, behaviorální ekonomieInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org