Boj proti terorismu: Globální výzva 21. století

Výzkumná pracovnice Věra Řiháčková zpracovala publikaci na základě příspěvků z mezinárodní konference konference, která se věnovala terorismu.

Původní verze téměř všech příspěvků obsažených v této publikaci spatřila světlo světa při příležitosti konání konference „Boj proti terorismu – globální výzva 21.století?“. Tuto konferenci organizoval Institut pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Konrad-Adenauer-Stiftung, Velvyslanectvím Velké Británie, Americkým informačním centrem a pod záštitou ministra zahraničních věcí v září 2006 v Praze. Tato publikace obsahuje všechny příspěvky, které na konferenci zazněly. Příspěvky mají různou podobu. Hlavní projevy jsou téměř doslovné přepisy, příspěvky některých řečníků doznaly po přepsání ze záznamů pouze malých autorských změn a některé příspěvky jejich autoři upravili do podoby článku (s odkazy na literaturu uvedenými i v poznámkách pod čarou).

Publikace je ke stažení v PDF vedle tohoto příspěvku. 

#terorismus #konference #výzva

Věra Řiháčková Pachta
Výzkumná spolupracovnice

Expertiza: Zahraniční politika EU, východní partnerské země EU, EU kooperace a rozvoj, bezpečnost EU a protiteroristická politikaInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org