HN: Na vládě by se měly podílet jen demokratické strany. Věřím, že Babiš si je vědom rizik spojení s SPD, říká eurokomisařka Jourová

Náš Vladimír Bartovic komentoval v článku Ondřeje Housky v Hospodářských novinách jak by budoucí složení vlády mohlo ovlivnit vztahy České republiky s EU.

V článku Ondřeje Housky, který vyšel 30. října v Hospodářských novinách, komentoval ředitel našeho institutu Vladimír Bartovic,  jak by potenciální budoucí složení vlády, které by se účastnila SPD Tomia Okamury, mohlo ovlivnit vztahy České republiky s Evropskou unií. 

S názorem Jourové, že by jakákoliv forma účasti SPD na vládě Česko poškodila, souhlasí ředitel výzkumného centra Europeum Vladimír Bartovic. "Určitě by kvůli tomu ochladly vztahy Česka s ostatními zeměmi EU i s evropskými institucemi," myslí si Bartovic.

Celý článek o budoucím složení české vlády a potenciálních dopadech na vztahy s Evropskou unií najdete v archivu Hospodářských novin.

#Volby 2017 #Věra Jourová #SPD #Tomio Okamura

Expertiza: Institucionální problémy EU, Ekonomicke a Měnové Unie, Euro a Evropský rozpočet, Brexit, zahraniční politika EU, rozšíření EU na Západní Balkán, Slovenská zahraniční a domácí politika a ekonomické problematiky

Související článkyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org