Rádio Slovensko: Odchod Polska z Evropské Unie prý vyloučený není, tvrdí Ryszard Terlecki

Ředitel Institutu EUROPEUM, Vladimír Bartovic, okomentoval ve vysílání slovenského Rádiožurnálu vyjádření vícemaršálka Sejmu Ryszarda Terleckeho, v němž tvrdí, že odchod Polska z Evropské Unie vyloučený není, a že Brusel musí být k Polsku přívětivější. Podle Vladimíra Bartovice však Polexit není reálný.

Moderátorka: Vladimír Bartovic nepovažuje Polexit za reálný, neboť Polsko by ztratilo jak politicky, tak ekonomicky. Připomíná, že Varšava je jedním z největších příjemců dotací z Evropského rozpočtu.

Vladimír Bartovic: Zároveň Polsko vnímá Evropskou Unii jako bezpečnostního aktéra a vnímá tak svoje místo v Evropské místo i jako svoje bezpečné ukotvení na Západě a vzhledem ke svým napjatým vztahům s Ruskem se určitě nebude chtít této kotvy vzdát.

Celý komentář našeho ředitele si můžete pustit zde (v čase 11:40).

#polexit #Polsko #Polsko v EU

Expertiza: Institucionální problémy EU, Ekonomicke a Měnové Unie, Euro a Evropský rozpočet, Brexit, zahraniční politika EU, rozšíření EU na Západní Balkán, Slovenská zahraniční a domácí politika a ekonomické problematikyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org