Tereza Novotná, výzkumná spolupracovnice Institutu EUROPEUM, ve svém článku pro Journal of European Integration, akademický časopis zaměřený na evropskou integraci, zkoumá emocionální dimenze zahraniční politiky EU, konkrétně její sankce v oblasti lidských práv proti Číně a Severní Koreji. Analýza ukazuje, jak emocionální faktory ovlivňují politická rozhodnutí a reakce, přičemž zdůrazňuje rozdílné výsledky v případech Číny a Severní Koreje a naznačuje, že integrace emocionálního povědomí může zvýšit účinnost politiky.
Trajektorie vztahů mezi EU a Čínou ukazuje vzájemné působení emocí a (zahraniční) politiky EU, kde jsou rozhodnutí v politice složitě spojena s emocionálními reakcemi, čímž se zdůrazňuje komplexní spojení mezi emocemi a politikou. Začínající optimismem ohledně zvýšené obchodní spolupráce, procházející reakcemi na porušování norem v oblasti lidských práv a vyvrcholením v emocionálně nabitých odvetných sankcích a protiopatřeních, které výrazně ovlivnily politické výsledky.
Celý článek si můžete přečíst zde.
#Čína #KLDRExpertiza: evropská zahraniční politika, Severní a Jižní Korea a jihovýchodní Asie; Evropská služba vnější činnosti (EEAS), Delegace EU; transatlantické vztahy a obchod; rozšiřování EU a evropské instituce; německá zahraniční a domácí politika (zejména ve východních částech Německa).