Emerging Europe: Are Czech-EU Relations at Breaking Point?

Martin Vokálek pro web Emerging Europe analyzoval povolební situaci v České republice, s důrazem na budoucí vztahy země s Evropskou unií.

Server Emerging Europe uveřejnil analýzu Martina Vokálka, ve které se věnuje české politické scéně po říjnových volbách. Vyjednávání politických aktérů a složení budoucí vlády bude mít vliv na směřování politiky země mimo jiné i v evropském prostoru.

Vztahy ČR a EU budou formovány především novou koalicí, jejíž složení je zatím nejasné, z důvodu přetrvávající nejistoty ohledně možných koaličních partnerů, kteří by chtěli spolupracovat s vítěznou stranou.

Na adresu lídra vítězné volební strany.

 (...) Jeho přístup není tak proti-evropský, jak se často tvrdí. Při bližším zkoumání postojů hnutí ANO a s přihlédnutím na členství strany v extrémně proevropské frakci ALDE v Evropském parlamentu, je  zřejmé, že ANO je k EU naladěno mnohem pozitivněji, než se zdálo během volbní kampaně.

Celý článek (v anglickém jazyce) je dostupný zde

#české volby #Česko-EU

Martin Vokálek
Výkonný ředitel

Expertiza: Ekonomická problematika, Evropská bezpečnost a NATO, válečné zločiny a mezinárodní právní problematika.Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org