POZVÁNKA: Hranice a limity státní suverenity v evropském prostoru

Francouzský institut v Praze ve spolupráci se naším think-tankem pořádá první debatu z letošní série debat v rámci cyklu "1968-2018 Paříž - Praha: Bouřící se Evropa".

Co v evropském kontextu znamená pojem státní suverenity? Jakým způsobem je tento pojem používán, či někdy zneužíván? Současná situace v Evropě v souvislosti s otázkou suverenity (migrační krize, zvýšené riziko terorismu, debaty kolem evropských hranic, evropské hodnoty) ukázaly, že odpověď na tuto otázku není jednoduchá.

Diskutují:

  • Yves Bertoncini je jeden z předních politických analytiků a specialistů na evropské otázky ve Francii a předseda francouzské odnože Evropského hnutí. V letech 2011 až 2017 zastával funkci ředitele Institutu Jacquese Delorse. Působil jako poradce francouzského generálního tajemníka pro evropské záležitosti a administrátor pro Evropskou komisi na Generálním ředitelství pro vzdělávání, mládež, sport a kulturu a na Generálním ředitelství pro regionální a městskou politiku.
  • Ivan Gabal je český politik a sociolog, jeden ze zakladatelů Občanského fóra v roce 1989 a bývalý poslanec za KDU-ČSL, za kterou kandidoval jako nestraník. Jako poslanec působil v letech 2013-2017 ve Výborech pro bezpečnost a obranu.

Debata se bude konat 30. ledna 2018 od 19:00 v prostorách Francouzského insitutu v Praze (Štěpánská 35). Vstup na debatu volný. Francouzsky a česky. Simultánní tlumočení zajištěno.

Link na FB událost zde.

Tato debata proběhne v rámci debatního cyklu "1968-2018 Paříž - Praha: Bouřící se Evropa" organizovaného Francouzským institutem v Praze ve spolupráci se think tankem EUROPEUM Institute for European Policy. Tento program se snaží vzbudit společenskou debatu o tom, co může napomoct obrození Evropy.

 

#1968-2018 #SuverenitaInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org