REPORT: The future of the EU-UK security relationship seen from Central Europe

Report z debaty s názvem "The future of the EU-UK security relationship seen from Central Europe," která se uskutečnila 9. dubna 2019 v Bruselu, je nyní k dispozici. Debatu pořádaly bruselská kancelář Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM a platforma Think Visegrad.

The debate covered a wide range of topics surrounding the future security relationship between the EU and UK in the light of the ongoing Brexit negotiations. Mutual interdependence between the UK and the EU was acknowledged, however the omnipresent will for close future cooperation in the field of security faces many practical challenges of UK’s upcoming third country status. Participation of third countries in various EU projects remains problematic and UK’s position will be -at least at the beginning – even worse than other non-EU states, as many of those already have certain aspects of cooperation covered by bilateral agreements.

Kulatý stůl proběhl v úterý 9. dubna od 16 do 18 hodin na Stálém zastoupení České republiky při Evropské unii (Rue Caroly 16, 1050 Brusel).

Úvodní poznámky přednesli:

  • Tomáš Szunyog, stálý představitel ČR v Politickém a bezpečnostním výboru EU
  • Paul Johnston, stálý představitel Spojeného království v Politickém a bezpečnostním výboru EU
  • Tania Laticiová, politická analytička, Výzkumná služba Evropského parlamentu (Belgie)
  • Piotr Szymanski, výzkumný pracovník, Center for Eastern Studies (Polsko)

Moderátor: Martin Michelot, zástupce ředitele Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM

Hostitelem akce byl stálý představitel ČR v Politickém a bezpečnostním výboru EU Tomáš Szunyog.

Celý report v angličtině si můžete stáhnout přes tlačítko PDF vpravo dole na této stránce. Fotky jsou k dispozici na našem Facebooku.

#střední Evropa #Spojené království #bezpečnost

Brussels Office
77, Avenue de la Toisond'Or, B-1060 Brussels, Belgium.
Zuzana Stuchlíková
Výzkumná spolupracovnice

Expertíza: Střední Evropa, instituce EU

Martin Michelot
Výzkumný spolupracovník

NATO and transatlantické vztahy, evropská obranná a bezpečnostní politika, francouzská politika, volební procesy a sociální otázky, skupina Visegrád a CEE, institucionálné otázky EU